21082
اطلاعیه آزمون جامع خرداد 1401
تاریخ : 1401/01/22 کد خبر :21082

جامع..............
اطلاعیه آزمون جامع خرداد 1401

 

دوستان گرامی طبق دریافت اطلاعیه از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

 • آزمون جامع در روز جمعه مورخ 6 خرداد 1401 برگزار خواهد شد
 • لذا خواهشمندم به مواردی که اشاره میکنم توجه بفرمایید :

 

دوستان فراموش نکنید آزمون جامع آزمون آسانی نیست ولی اگر مطالعه کامل داشته باشید مطمئنأ از پس این مرحله هم بر می آیید اگر تاکنون نسبت به تهیه منابع اصلی آزمون جامع اقدام نکرده اید سریعاً انجام بدید زیرا سوالات فقط از همین منابع می آیند

نمونه سوالات دوره های گذشته فقط جهت آشنایی با نحوه سوال دهی هستند و به هیچ وجه ، فقط به آنها اکتفا نکنید زیرا طراحان سوالات آزمون که توسط وزارتخانه هستند از بانک سوالات دوره های پیشین  استفاده نمی‌کنند  و تقریبا در دوره های اخیر سوالات جدید طراحی شده اند

به این مورد هم توجه بفرمایید معمولا هر چند سال یکبار منابع ، ویرایش و یا تغییر می‌کنند و ما همیشه این احتمال را می‌دهیم که ممکن است دوره ی بعد  منابع جدید معرفی شوند لذا خواهشمندیم مطالعه ی کامل و دقیق داشته باشید که مجبور به آزمون مجدد نباشید

نکات اصلی آزمون جامع :

 1. جهت ثبت نام در آزمون جامع می بایست به سامانه edutourism.mcth.ir مراجعه و ثبت نام نمایید .
 2. زمان ثبت نام : از روز 31 فروردین1401 تا ساعت 23:59  روز 10 اردیبهشت 
 3. خواهشمندیم سعی شود 2 روز پیش از پایان مهلت ثبت نام ، نسبت به آن اقدام نمایید تا مشکلی برای لحظات آخر پیش نیاید . 
 4. برای اقدام به ثبت نام بهتر است با سیستم کامپیوتری به جای تلفن همراه وارد سیستم شوید . 
 5. فراگیران گرامی به هنگام ثبت نام به آیکون دوره ، موسسه و رشته مرتبط (غیرحضوری ) و حضوری توجه بفرمایند . 
 6. مدارک شناسایی ( شناسنامه ، کارت ملی) عکس پرسنلی (عکسی که مورد دلخواه فراگیر است جهت چاپ در گواهینامه (لوح) پایان دوره) و مهم تر از همه *مدرک تحصیلی * را اسکن شده ، با حجم مناسب جهت بارگزاری در سامانه (این سامانه در زمان مناسب و پس از بخشنامه وزارتخانه معرفی خواهد شد) آماده نمایید.
 7. پس از ثبت نام در سامانه ، بعد از بررسی پرونده و در صورتی که بدون مشکل باشد مورد تائید آموزش موسسه قرار گرفته و منتظر تائید اداره کل استان می شویم و پس از تائید استان درگاه پرداختی بانک باز شده و می توانید نسبت به پرداخت شهریه آزمون جامع اقدام نمایید ، سپس می بایست منتظر زمان دریافت کارت ورود به جلسه ( که معمولا 2 الی 3 روز پیش از آزمون است ) باشید .
 8. هزینه آزمون 130 هزار تومان برای هر دوره  ، است . پس از تائید موسسه و دفتر کل استان تهران درگاه پرداختی باز شده و پرداخت می نمایید . ( همه ی فراگیران " مرتبط و غیر مرتبط " می بایست واریز وجه داشته باشند . 
 9. در صورتی که در پنل شما مشکلی مانند ( درست بارگزاری نشدن مدارک ، اطلاعات شناسایی اشتباه و ... ) وجود داشته باشد پیامکی از سامانه به شماره تلفن همراه شما جهت رفع مشکل و اعلام آن خواهد آمد ، لذا خواهشمندیم هنگام ثبت نام اطلاعات صحیح وارد شود و همینطور شماره موبایلی که همیشه در دسترس شما هست و پیامک تبلیغاتی آن باز است ارائه دهید .
 10. عکسی که در سامانه بارگزاری می کنید همان عکس پرسنلی گواهینامه ( لوح ) پایان دوره است لذا عکس مناسب پرسنلی مورد دلخواه خود را بارگزاری نمایید .
 11. فراگیرانی که نسبت به تسویه حساب دوره خود اقدام ننموده اند متاسفانه مجاز به شرکت در آزمون جامع نخواهند بود و مورد تائید موسسه قرار نمیگیرند .

*** مدرک تحصیلی :

مدرک تحصیلی فراگیران دوره های راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی ، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری باید حداقل کارشناسی باشد .

توجه بفرمایید گواهی اشتغال به تحصیل ، کارنامه، ریز نمره ، گواهی اشتغال به کار ، سابقه ی کاری و ... ... مورد قبول نیستند .

گواهینامه موقت و فراغت از تحصیل تا اعتبار 2 سال قابل قبول می باشد .

مدرک تحصیلی مورد نیاز دوره مدیریت تاسیسات گردشگری حداقل دیپلم است .

enlightened

در مورد آزمون جامع :

 • فراگیرانی که در دوره های پیشین آزمون جامع شرکت کرده بودند به نکات ذیل توجه فرمایند :

( این موارد را همه ی فراگیران توجه فرمایند )

 1. در صورتیکه در برخی از دروس  ، نمره لازم کسب نشده ،  در دوره بعد می توان فقط  همان دروس را شرکت  کرد .
 2. توجه بفرمایید هر فراگیر مجاز است فقط  3 دوره و به صورت متوالی در آزمون شرکت کند و اگر بین دوره ها وقفه ای ایجاد شد می بایست برای سری بعدی تمامی دروس ( چه قبول شده دوره ی قبل و چه قبول نشده ) را آزمون دهد .
 3. هر فراگیری که بیش از 3 بار آزمون داده و حتی اگر یک درس را قبول نشده باشد برای سری بعد می بایست مجددا در دوره ثبت نام و شرکت کند و تمامی مراحل را مجدد طی نماید  .
 • نحوه ی برگزاری آزمون جامع :
 • آزمون جامع بمانند کنکور ورودی دانشگاه است به این صورت که دفترچه ی سوال و پاسخنامه دارد .
 • هر درس در دفترچه 20 سوال تستی دارد .
 • نمره منفی ندارد .
 • تکماده ندارد.
 • نمره ی کامل هر درس 20 است .
 • نمره ی قبولی در هر درس برای فراگیران رشته های مرتبط حداقل 12 می باشد .
 • نمره ی قبولی آزمون جامع در هر درس برای فراگیرانی که در کلاسها حضور داشته اند حداقل 10  است . 
 • نمرات آزمون جامع به صورت خام هستند و پس از قبولی در همه ی نمرات طبق موارد فوق برای فراگیران ( غیرمرتبطی که در کلاسها شرکت کرده اند ) با نمرات داخلی ( که حداقل 12 باید باشد ) در کارنامه درج و میانگین گرفته می شود .
 • ملاک قبولی و ایجاد کارنامه برای فراگیران رشته های مرتبط همان نمرات آزمون جامع می باشد .
 • توجه بفرمایید شرایط دریافت گواهینامه دوره های راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی شرکت و قبولیدرآزمونمصاحبه زبان های خارجی،قبولی کامل در آزمون جامع و قبولی در آزمون های داخلی و شرکت در کلاسها و شرایط اجرای دورهکه فراگیران در جریان آن هستند ( فراگیران غیر مرتبط ) است و بدیهی استدر صورتی که در این موارد نقص پرونده داشته باشد کارنامه و لوح دریافت نخواهید کرد .
 • شرایط دریافت گواهینامه دوره مدیریت تاسیسات گردشگری قبولی کامل در آزمون جامع و قبولی در آزمون های داخلیو شرایط اجرای دورهکه فراگیران در جریان آن هستند ، است و بدیهی استدر صورتی که در این موارد نقص پرونده داشته باشد کارنامه و لوح دریافت نخواهید کرد .
 • برای شرکت در آزمون جامع و تایید موسسه ، تسویه شهریه دوره الزامی می باشد .
 1. فراگیران مرتبط به افرادی گفته میشود که رشته ی تحصیلی آنها ( کارشناسی مدیریت جهانگردی ، کارشناسی گردشگری ، کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه ریزی گردشگری ، کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری ، دکتری گردشگری و ... ) می باشد و از شرایط غیر حضوری و عدم شرکت در دوره ها استفاده کرده اند ، در کلاس های دوره ها شرکت ننموده و فقط در آزمون های جامع و مصاحبه شرکت میکنند .

( در سامانه فراگیر غیر حضوری را باید انتخاب کنند )

 1. فراگیران غیر مرتبط به افرادی گفته می شوند که یا رشته ی های تحصیلی آنها غیر مرتبط با صنعت گردشکری بوده است و یا با اینکه رشته تحصیلی آنها مرتبط بوده تمایل به شرکت در کلاسها را داشته اند به این افراد فراگیر حضوری گفته شده حتی با اینکه در دوره های آنلاین ثبت نام کرده و دوره را گذرانده اند .

( در سامانه فراگیر حضوری را باید انتخاب کنند )

 1. فراگیران حضوری و غیر مرتبط می بایست در دوره شرکت کنند ، آزمون های داخلی را شرکت کرده و در آزمون مصاحبه نیز باید شرکت نمایند .
 2. توجه بفرمایید در صورتی که آزمون مصاحبه زبان را انجام نداده اید، می توانید در آزمون جامع شرکت نمایید و بعدا در زمانی که میراث فرهنگی اعلام نمود در مصاحبه نیز شرکت کنید . 

 

 • در صورتیکه تغییر در برنامه ( تاریخ و ... ) ایجاد شود حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد .
 • خواهشمندیم از این پس به تمامی شبکه های اجتماعی موسسه توجه فرمایید و در جریان امور مربوط به آزمون جامع قرار بگیرید .

 

با آرزوی موفقیت

آتانا نصیریان

مدیر آموزش موسسه آوای جلب سیاحانهنوز نظری ثبت نشده است شما اولین نفر باشید

موسسه آموزشی آوای جلب سیاحان
right@2019
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای موسسه آموزشی آوای جلب سیاحان استان تهران محفوظ است